Pravý přítel neni ten, co se dotkne Tvé ruky, ale ten, co se dotýká Tvého srdce

důvod....

29. března 2007 v 20:46 | jahůdka |  Povídky
Důvod, proč šla Olga na střední školu do Písku nebyl nikomu jasný.. Zdravotních škol bylo v Bechyni mraky.. Rodiče ji nepřemlouvali, byla to její volba.. jen to měla trošku daleko, musela brzy ráno vstávat a trávit dlouhé hodiny na cestě do školy a zpět... V deváté třídě základní školy dlouho přemýšlela, jestli studovat v Bechyni nebo ne.. pak nastal zlomový okamžik.. Olgu trápilo, že všechny její kamarádky měli kluka, všechny randily a byly zamilované.. Řekla si, že to změní.. každý večer v rádiu byla noční seznamka.. řekla si, že prostě pomůže štěstěně a odpoví někomu, kdo se chce seznámit.. bylo jí jedno, zda bude hezký či ošlivký, hlavně, aby byl hodný..
Když moderátor Honza četl inzeráty, nepřišel jí žádný zajímavý natolik, aby odpovídala.. až asi po hodině tam psal kluk.. sama nepochopila proč jí inzerát zaujal: "smutný romantický fotbalista k sobě hledá holku, která už nechce být sama"... asi proto, že smutný fotbalista... milovala fotbal a kluky, co byli trošku romantický.. natáhla uši a zapsala si číslo..
Neváhala ani minutu a napsala mu: "ahoj fotbalisto, neříkej, že jsi smutný, smutná jsem snad jen já.. tak se koukej na ten svět usmát, zjistíš, že je pak líp, Ola.".......... ani nějak moc nevěřila, že fotbalista napíše.. k jejímu překvapení za několik málo minut jí pípnul mobil s příchozí smskou.." Ahoj Oli, a proč se neumíváš ty, když jsi smutná? třeba ti zvednu náladu, Tom"... A tak si začali psát, Olga zjistila, že Tomáš bydlí v Prachaticích a studuje v Písku, byl o rok starší jak ona a učil se automechanikem... Strašně Olze imponoval, lichotil a přišlo jí, že jí má rád... a tak se rozhodla, že toho kluka prostě chce.. když měla začít vybírat školu, tak řekla, že nechce zůstat v Bechyni, že by chtěla do Písku..
Vybrala si zdravotní školu v Písku.. kam ji kupodivu i přijali, Olga byla štěstím bez sebe.. Dlouho si s Tomášem psala, trvalo to skoro přes rok, mezi tím vznikaly i různé neshody, které jejich telefonní přátelství kazily, ale vždy se udobřili.. Psali si rok, ale celou tu dlouhou dobu se neviděli, vůbec se nesetkali, i přesto, že nebydleli od sebe nějak daleko.. jejich vyrtuální vztah byl "krásný", ale nebyl to vztah, jaký Olga chtěla.. ale alespon si nepřipadala sama, věděla, že Tomovi může kdykoli napsat..
Konečně nastal den, kdy Olga jela do školy, doufala, že její o rok starší "přítel", bude rád, že už se budou moct vídat.. ale nějak ho to nenatchlo, našel si slečnu a stal se z něj pouze kamarád. Celý první ročník se s ním neviděla, nějak o to ani jeden nestál.. oba věděli, že když se uvidí, tak se jim vztah zničí.. Ač se Olze v Písku velice líbilo, nebylo to to, co ona chtěla.. škola byla úžasná, přátele taky, jen ten kluk jí chyběl.. Všechny její spolužačky měly přítele, nebo alespon někoho s kým chodily ven.. Ale co Ola.. Ola byla v 16ti letech nepolíbená a sama...
Na začátku druhého ročníku jí Tom napsal, že se rozešel se slečnou a že by se s ní chtěl poznat osobně.. tak se sešli, vypadalo to, že ani jeden nebyl zklamaný.. stále si psali, stále spolu koketovali, jen se nevídali nějak moc často.. Pak Ola zjistila, že Tom chodil s její spolužačkou Žanetou.. to byla ta slečna se kterou se rozešel.. když porovnala sebe a Žanet, tak si řekla, že nemá šanci na to, aby s ní Tom chodil.. Žanet byla úžasná, krásná a štíhlá.. kdežto Ola byla obyčejná, a stále v 17letech nepolíbená... Dost jí překvapilo, když jí Tom řekl, že by s ní chtěl chodit.. byli spolu měsíc a pak se s ní rozešel se slovy, prostě nemůžu, potřebuju něco jiného než mi můžeš dát..
Olu to mrzelo, říkala si, že to neni ten Tomáš, kterého poznala.. byl to uplně jiný člověk, zlý a sobecký.. Kamarádky Olze říkaly, že Tomáš je hajzlík a že s ním to nebude na dlouho.. chvíli spolu nemluvili, pak se zase Tom ozval a omlouval se.. Ola byla slabá povaha, která každému vše odpustí.. tak si řekla, no co, tak se spletl, budem alespon kamarádi.. zase si psali jako dřív, nevídali se, a když, tak jen málo.. občas zašli na kafe..byli kamarádi.. a tak teď víde, proč šla Olga do školy do Písku, i přesto, že musí trávit několik hodin v autobuse do školy a ze školy..
Takto jejich vztah vypadal dlouho, chodili spolu a zase se rozcházeli....psali si pouze sms, pak se stali přáteli a zašli na kafe.. Když Tomáš začal chodit na nástavbu do Českých Budějovic, tak se jejich vztah trošku změnil.. nevídali se, nepsali si.. a když, tak jen když jednomu nebo druhému bylo smutno.. Olga si našla přítele, se kterým trávila málo času, ale milovala ho.. Tomáš si našel slečnu, která byla o rok starší jak on a pracovala, neměla na něj mnoho času.. Poté se Olze vztah s Pavlem zkazil, Pavel si našel slečnu a Ola zůstala sama... na Toma se Hanka také vykašlala, ale nepochopili jsme proč, prostě mu přestala psát a vídat se s ním.. A tak si zase tyto dva lidi začali psát, Olga má Tomáše velice ráda, ale už by s ním nikdy nechodila, a Tomáš, Tomáš hází po Olušce smutné oči, protože je sám a neumí to vydržet..
Jednho večera jí napsal.. jsem přemýšlel, co bych o tobě řekl člověku, co tě nezná.. řekl bych mu, Ola je úžasná holka, která je strašně hodná, má smysl pro humor a je strašně upřímná.. a pak bych dodal, taky je strašně citlivá a zranitelná, tak jestli ji někdy ublížíš, tak máš co dělat se mnou, protože já jsem její kamarád a ublížil bych já tobě, kdyby ona byla kvůli tobě smutná....... Škoda, že Tomášek nezjistil, že je Olga skvělá holka již před několika měsíci, mohl být s ní šťastný a pořád...ale teď má úžasnou kamarádku a ví, že se na ní může kdykoli spolehnout a ona ho nezklame.. Má ho ráda i přesto, že ji tolikrát ublížil..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.