Pravý přítel neni ten, co se dotkne Tvé ruky, ale ten, co se dotýká Tvého srdce

Květen 2007

jsi psychopat??

29. května 2007 v 13:40 | jahůdka |  nějaký testíky
Tohle je původní, nefalšovaný psychologický test. Je to příběh jedné dívky.
Když byla na pohřbu své matky, setkala se tam s chlapcem, kterého do té doby nikdy neviděla. Protože ten chlapec byl tak krásný a okouzlující, jako si vždy představovala, že by její vysněný chlapec měl být, okamžitě se na tomto pohřbu do něj zamilovala. Protože však byla velmi ostýchavá, nezeptala se jej na jeho telefonní číslo ani kde bydlí. O pár dní později tato dívka zavraždila svou sestru.
Otázka zní: Jaký byl motiv vraždy její sestry?
.
.
.
.
.
Odpověď: Dívka doufala, že se se svým milovaným chlapcem potká opět na pohřbu.
Pokud jste odpověděli správně, přemýšlíte jako psychopat.
Tento test vytvořil jeden slavný psycholog, aby otestoval, zda někdo má mentalitu vraha. Drtivá většina uvězněných masových vrahů odpověděla na tento test správně.
Pokud jste neodpověděli správně, je to pro vás dobrá zpráva - nemáte mysl psychopata a potencionálního vraha.
Pokud vaši přátelé odpověděli na tento test správně, pak vám doporučuji, abyste si od nich drželi odstup.

ach ta angličtina...

22. května 2007 v 16:08 | jahůdka |  srandičky...
Come shall then well bload ?
Then well bload shell when blaight !
...Blaight yatchman.
.
.
.
.
.
.
Kam šel ten velbloud?
Ten velbloud šel ven blejt.
Blejt ječmen.
a jestli se ti tonezdá tak si topřečti ještě jendou a nahlas...

vtip.... 6

18. května 2007 v 23:18 | jahůdka |  srandičky...
"Markétko, proč tvoje mladší sestra pláče?" ptá se na návštěvě teda neteře. "Protože jsem jí pomáhala." odpoví Markátka. "A jak jsi jí pomáhala?" ..... "pomáhala jsem jí sníst čkololádu..!"

jste závisláci??

18. května 2007 v 23:11 | jahůdka |  nějaký testíky

Test jsi závislí zavislá na počítači ?

Tak vážení...Tenhle test prověří,jak moc jste závislí na počítači...Berte ho prosím z nadhledem...Nemusí být pravdivý!!!
1.Jak často chodíte na internet???
A.Každý den...
B.Ve svém volném čase-často...
C.Ve svém volném čase-málokdy...
D.Velmi málo...
2.Když dostanete trest,že nesmíte čtrnáct dní na internet,...
A.Budu mlátit hlavou o zeď a budu se snažit tajně se na počítač přeci jenom dostat...
B.Budu naštvaný a budu se snažit to nějak vyžehlit...
C.Nevadí,těch pár dní to přežiju...
D.Tak se nezblázním...Internet mě stejně nebaví...
3.Když se vám na počítači něco seká...
A.Tak do něj kopu tak dlouho,dokud nenaběhne...
B.Budu se snažit to nějak opravit...Nebo zavolám někoho,kdo to zvládne...Nebo ho restartuji...
C.Nechám to a počkám až se to samo spraví...Nebo to vypnu a čekám na někoho,kdo to později opraví...
D.Je mi to jedno a nechám to tak,jak to je...
Řešení:Podívejte se na své odpovědi a sečtěte si jednotlivá písmenka...Pokud vám vyjde třeba A,B,D,tak si přečtěte vyhodnocení pro všechny tyto písmenka...
Vyhodnocení:A)Tak o vás by se s rezervou dalo říct,že jste počítačový maniaci...Pokud se vám to nelíbí a můžete se svobodou myslí říct,že to není pravda,zapomeňte na tento test...B)Tak vy nejste počítačový maniaci,ale blíží se k vám to...Možná,pokud nechcete dosáhnout tohoto titulu,měli by jste trochu omezit svou návštěvu počítače...C)Vám počítačová maniace rozhodně nehrozí...Jste u počítače málo a moc vás to nezajímá...Jen tak dál...D)Vám se tato závislost vyhýbá velkou oklikou a rozhodně u vás nehrozí její vypuknutí...

vaše priority

18. května 2007 v 23:08 | jahůdka |  nějaký testíky
Představte si následující situaci:
Stojíte v bytě a stane se pět věcí naráz:
1. zvoní telefon
2. pláče dítě
3. teče voda z kohoutku a za chvíli asi přeteče
4. máte pověšené prádlo a začíná pršet
5. někdo zvoní, nebo klepe na dveře
Zadání:
Napište si postupně za sebou pořadí, v jakém by jste tyto situace řešili a to za předpokladu, že ke všem těmto "událostem" máte stejně daleko.
Až to budete mít, tak se podívejte na konec tohoto testu - dřív to nemá smysl.

Vyhodnocení:
Každá situace označuje určitou prioritu ve Vašem životě a Vy jste si tímto vlastně napsali svůj žebříček hodnot:

1. telefon - práce
2. dítě - rodina
3. přetékající voda - láska
4. prádlo - peníze
5. někdo za dveřmi - přátelé

grafity

18. května 2007 v 23:02 | jahůdka
Jsou ale některý lidišky šikovný, no ne??

oko pláče

18. května 2007 v 22:58 | jahůdka

kde se berou miminka??

18. května 2007 v 22:17 | jahůdka |  Sex, Láska a 15+
A stejnak je hezký co ti dětičky všechno vědi....

vtip.... 5

17. května 2007 v 22:05 srandičky...
Sedí na střeše dvě děvčátka. Jedno dobré a druhé zlé.
Plivají na kolemjdoucí. Zlé děvče se trefilo dvakrát a dobré čtyřikrát. ....
.....a tak zase jednou dobro zvítězilo nad zlem....

piškotové indiánky s banánem

14. května 2007 v 22:09 | jahůdka |  recepty
Piškotové indiánky s banánem
- na 16 minidezertíků
Doba přípravy: 10 - 15 minut + 30 minut na chlazení polevy
Ptřebujeme: 32 piškotů (malůé, kulaté), 2 velké pevné banánay, 250 g čokolády na vaření. 1 lžičku stoprocentního tuku, 1 balení bílé čkolkoládové polevy
Poestup: 1. čokoládu na vaření a lžičku tuku dejte do misky nebo kastrůlku. Nádobu s čokoládou postavte do hrnce s vroucí vodou a za občasného míchání rozpouštějte. Oba banány nakrájejte na kolečka - celkem jich budete potřebovat šestnáct.
2. kolečka banánu vložte mezi dva piškoty a spíchněte párátkem. s jeho pomocí obalte indiánky ze všech stran v rozpuštěné čkololádě. na tácek, nebo prostě cokoli jiného natáhněte potravinářskou folii a dejte do ledničky, aby poleva ztuhla.
3. Z indiánků opatrně vytáhnětě párátko. Bílou polevu připravte podle návodou a ozdobte jí indiánky. Pokud použijete polevu, která se rozpiší přímo v obalu, usnadníte si práci. Po rozpuštění stačí ustřihnout růžek a rychlými tahy v různých směrech několirát mávnout nad piškoty.
btw:skoušela jsem to, a náhodou to je i dobrý.. :-)

angels

14. května 2007 v 21:55 | jahůdka
tak neni anděl jkao anděl.....

pán a pes

11. května 2007 v 22:23 | jahudka
Nikdy bych neřekla, že pes a jeho pániček si budou taaaak podobný.. jenom tedkon doufám, že to tka neni u u mě.. to by bylo celkem dost zlý...

jsi tu??

11. května 2007 v 22:19 anketky
...

vtip.... 4

3. května 2007 v 21:59 | jahůdka |  srandičky...
Potkají se dva opilí před brankou u baráku a začnou kecat: "Nazdar! Já sem Pepa Novák." "To není možný! Já sem taky Pepa Novák!" "Ale já tady bydlím." "No, ja tady taky bydlím!" "Tak jdem dovnitř, ať nám to někdo vysvětlí." Zazvoní, otevřou se dveře, vyjde žena a začne řvát: "No to je nádhera. Otec a syn a sežraní jak prasata!"

Kuřecí špíz s jablky

3. května 2007 v 21:51 | jahůdka |  recepty
Kuřecí špíz s jablky
- pro čtyři osoby
Potřebujete: 600g vykostěného kuřecího masa, 100 g slaniny, 400g jablek, 4 menší cibule, sůl, pepř, kari, olej
Postup: maso naklepeme a nakrájíme na kousky, opepříme ho, osolíme ho a poprášíme kari. Slaninu nakrájíme na malé tenké plátky, jablka zbavíme jádřinců a také je nakrájíme na plátky (asi 2 cm silné), cibuli nakrájíme na kolečka. Na jehlu střídavě napichujeme maso, slaninu, cibuli a jablka. Nakonec špízy pikořeníme a polejeme olejem. Pečeme je na grilu nebo na pánvi s olejem.
Takhle udělaný špízy, spu fakt dobrý, je to prostě jiný s těma jabkama.. ;-) určitě doporučuju..

Rudolf Diesel

3. května 2007 v 21:22 | jahůdka |  Škola s.o.s.

RUDOLF DIESEL - německý inženýr

18. 3. 1858 - 29. 9. 1913

"Pracuji na něčem, co jednou proslaví jméno Diesel na celém světě...."

Rudolf Diesel měl velice přísné a tvrdé rodiče. Dieselovi byli Němci, ale žili v Paříži. Dieslovi rodiče byli bavorští emigranti V roce 1870 byli donuceni kvůli bojům pruské armády utéci do Anglie. Bída se však zvýšila, a tak poslali malého, tehdy dvanáctiletého Rudolfa do Německa k cizím lidem. V Německu chodil do školy. Studium mu umožnilo stipendium za nevšední nadání. V Mnichově vystudoval vysokou školu a stal se strojním inženýrem. Po ukončení školy začal pracovat v chladírenském oboru. Tato profese ho přivádí zpět do Paříže, ale i do Belgie a Holandska. Práce se čpavkem - který se v chladírenství používá - ho přivedla na myšlenku amoniakové bomby a zejména čpavkového motoru. Avšak po několika letech je třicetiletému konstruktérovi jasné, že i tato myšlenka není reálná. V roce 1890 je opět v Německu. V té době Carl Benz a Gottlieb Daimler rozvíjejí myšlenku spalovacího motoru: nasávají do pracovního válce palivovou směs a tu pak zapalovacím zařízením zažehnou. Diesel se vydává jinou cestou než pracují tyto tzv. zážehové motory: ve válci stačuje vzduch, který se tím zahřívá, pak do něho vstříkne palivo. To se v horkém vzduchu samo vznítí, aniž by potřebovalo zažehnutí. První patent na takovýto motor si podal v roce 1892. V témže roce odchází z chladírenského oboru a zcela se věnuje svému, tzv. vznětovému motoru.
Podporu nalézá u samotného ocelářského krále Alfreda Kruppa a u augsburských strojíren (dnešní MAN). V Augsburku také po několika měsících vzniká prototyp Dieslova motoru, zatím ještě s použitím benzínu. V dubnu 1897 oznamuje Kruppovi úspěšné vytvoření motoru, tentokrát už na naftu. Pověst o vysoké tepelné účinnosti a hospodárnosti se rychle šíří Evropou a Amerikou. Diesel uzavírá množství výhodných kontraktů, z někdejšího chudého chlapce se stává nenasytný boháč. Přitom však jeho motor v té době existoval pouze v jediném prototypu. Když pak byl vyroben ve větší sérii a odeslán zákazníkům, nastal krach: motor nefungoval. Diesel však s tím nechce mít nic společného. Prodal přece svoji myšlenku akciové společnosti. Přesto nezůstane ušetřen množství soudních sporů, dohadování i skandálů. Jeho citlivý a necvičený organizmus není schopen odolávat džungli kšeftů, do které tak důvěřivě vstoupil. Sesype se a roku 1898 se dostane do nervového sanatoria. Zatímco anonymní inženýrové vychytávají mouchy na jeho motoru, on sám, , když se vrátil pomalu do života, má docela jiné starosti. Dal lidstvu motor a teď chce předělat lidi a sepisuje návod, jak vytvořit ráj na zemi: stačí, když každý občan vloží do společného fondu každý den 1 fenik. Postupem doby se stane lákavou kořistí dalších podvodníků a spekulantů. V roce 1913 se už zadlužený Diesel, předstírající blahobyt i před vlastní ženou, vydává lodí na cestu do Anglie k otevření nové továrny na motory. Přesto si každý na palubě klade za čest mu být představen. Až do noci z 29. na 30. září. Ráno po něm zůstal na palubě jen plášť…

ftípky...

3. května 2007 v 20:50 | jahůdka |  srandičky...
1) bondýnka...

zenskalogika.jpg
2) malířovi momentíky

malirmomentek.jpg

oční klamy..... 3

3. května 2007 v 20:33 | jahůdka |  srandičky...
1) co vidíte? kupu odpadká nebo sedící pár?2) Pozorně se dívejte na tečku uproštřed a kývejte hlavou k obrazovce a od ní. Kola se neotáčejí, je to ve vaší fantazii.

Optické Klamy

27.3.2007 11:11 | Optické klamy
CO VIDÍTE KUPU ODPADKŮ NEBO SEDÍCÍ PÁRPozorně se dívejte na tečku uproštřed a kývejte hlavou k obrazovce a od ní. Kola se neotáčejí, je to ve vaší fantazii.
3) myslíte že se kolečka točí? nene stojí. Točí se ve vaší fantazii.
4) co vidíš??
5) Vidíte most nebo řadu lodí za sebou?
6) Když se budete "naklánět" k monituru a zpět, tak se kola budou pomalu hýbat ...
7) Zrnka se nehýbají..pouze to tak vidíme..

EMO botky

2. května 2007 v 20:57 | jahůdka |  EMO
tak tady ou dotky, který asi nejvíc uvídíš na "EMO"....

příběh s ponaučením

2. května 2007 v 20:43 | jahůdka |  Povídky
Žáby jako příklad

Úloha, kterou je třeba si zapamatovat na celý život
Byla jednou jedna skupina žabek
... které chtěly závodit.
Chtěly se dostat na velmi vysokou věž.
Na atrakci se přišlo podívat velmi mnoho diváků, aby se nejen pokochali soutěží, ale i povzbudili žabky.
Soutěž začala...
Ale...
Z přítomných diváků nikdo nevěřil, že se některé ze žabek podaří na vrchol věže dostat.
Kroutili hlavami a říkali:
"Oh, to je příliš namáhavé!!!
Nikdy se jim to nepodaří!"
Nebo:
"To se jim nemůže podařit, protože ta věž je příliš vysoká!"

Žáby začaly zaostávat...
...s výjimkou jedné, která svižně postupovala výš a výš...
Diváci křičeli:
"Je to příliš únavné! Nikdo se tak vysoko nedostane!"


Jedna žabka za druhou to vzdávaly a otáčely se zpátky...
Jen ta jedna pokračovala vytrvale dál...
Vůbec to nechtěla vzdát!

Nakonec to vzdal každý kromě té jedné žabky, která se sama s obrovskými ambicemi doplahočila na vrchol věže!
Ostatní žabky, stejně jako diváci chtěli vědět, jak se podařilo právě JÍ to, co všichni ostatní považovali za nemožné.

Jeden divák přišel k žabce a zeptal se, odkud vzala tolik síly, aby se dostala až na samotný vrchol .

A tehdy se zjistilo, že...
vítězná žabka je HLUCHÁ!!!
Ponaučení?
Nikdy nenaslouchej těm lidem, kteří jsou negativní a pesimističtí...
…protože Ti kradou nejkrásnější tužby a sny, které nosíš ve své duši!
Vždy mysli na sílu slov, protože všechno, co slyšíš nebo čteš, má vliv na Tvé činy!
Takže:
Buď VŽDY …

OPTIMISTA!

A navíc
Buď jednoduše HLUCHÝ, když Ti někdo poví, že neumíš realizovat své sny!
Mysli si:
Všechno se mi může povést, když to doopravdy chci!